Katelin MAG B6

Istnieją dwie wielkości opakowania Katelin+SR zawierające 50 lub 100 kapsułek. Jedna kapsułka zawiera 315 mg potasu (610 mg chlorku potasu).

Produkt przeznaczony do stosowania w celu uzupełniania normalnej diety w potas

Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego.

Zalecane dzienne spożycie: 2-3 kapsułki. Potas w kapsułkach należy obficie popić wodą.

Substancja aktywna – chlorek potasu; składnik otoczki kapsułki – żelatyna;
substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna; skrobia kukurydziana;
substancja glazurująca – etyloceluloza;
substancja zagęszczająca – hydroksypropylometyloceluloza;
barwniki – błękit brylantowy FCF, koszenila.
Produkt bezglutenowy, nie zawiera laktozy.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Należy brać pod uwagę ilość przyjmowanego potasu z innych źródeł. Zróżnicowana i zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna stanowią podstawę zachowania dobrego stanu zdrowia. Spożycie dziennej porcji Katelin+SR zapewnia deklarowane korzyści dla zdrowia.

FAQ

Według Instytutu Żywności i Żywienia średnie dzienne zapotrzebowanie na magnez u kobiet w wieku 19–30 lat wynosi 255 mg, a u kobiet po 30. roku życia – 265 mg. W przypadku mężczyzn jest to odpowiednio: 330 mg i 350 mg (Źródło: M. Jarosz, Normy żywienia dla populacji polskiej – nowelizacja, Warszawa 2012).

Jedna kapsułka Katelin MAG + B6 ma w sobie 0,315g potasu.

Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego.

Magnez w kapsułkach przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Witamina B6 pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i nerwowego oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Ponadto ułatwia wchłanianie magnezu, jego transport do komórek organizmu i utrzymywanie wewnątrzkomórkowego zapasu tego pierwiastka.