Katelin + SR

Istnieją dwie wielkości opakowania Katelin+SR zawierające 50 lub 100 kapsułek. Jedna kapsułka zawiera 315 mg potasu (610 mg chlorku potasu).

Produkt przeznaczony do stosowania w celu uzupełniania normalnej diety w potas.

Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego.

Zalecane dzienne spożycie: 2-3 kapsułki dziennie. W przypadku osób mających problem z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu bezpośrednio przed spożyciem. Niezwłocznie popić wodą.

Substancja aktywna – chlorek potasu; składnik otoczki kapsułki – żelatyna;
substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna; skrobia kukurydziana;
substancja glazurująca – etyloceluloza;
substancja zagęszczająca – hydroksypropylometyloceluloza;
barwniki – błękit brylantowy FCF, koszenila.
Produkt bezglutenowy, nie zawiera laktozy.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Należy brać pod uwagę ilość przyjmowanego potasu z innych źródeł. Zróżnicowana i zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna stanowią podstawę zachowania dobrego stanu zdrowia. Spożycie dziennej porcji Katelin+SR zapewnia deklarowane korzyści dla zdrowia.

FAQ

Według badań przeprowadzonych przez Polsenior (Terapia 2013) średnie dzienne spożycie potasu w Polsce wynosi około 2,45g/d u mężczyzn i 2,49g/d u kobiet. Według Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011, dzienna referencyjna wartość spożycia potasu u osób dorosłych wynosi 2000 mg

Jedna kapsułka Katelin+SR ma w sobie 0,315g potasu

Doustna suplementacja potasu w kapsułkach u osób zdrowych z wydolnymi nerkami jest bezpieczna, a ryzyko zbyt dużego spożycia bardzo niewielkie – trzeba by było przyjąć około 30 kapsułek Katelin+SR jednego dnia.

Nowoczesna forma mikropeletek zawarta w Katelin+SR, spowalnia uwalnianie potasu, redukując ryzyko podrażnienia przewodu pokarmowego. Potas w kapsułkach po rozpadnięciu się kapsułki w żołądku, przechodzi do etapu wchłaniania, który to następuje głównie w jelicie cienkim.

Poziom potasu w organizmie sprawdza się poprzez badanie krwi.

Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Jak działa Katelin?