Katelin+SR

Katelin+SR to suplement diety zawierający potas, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi oraz wspiera optymalną pracę układu nerwowego i mięśni. Dzienna porcja preparatu zawiera 630 - 945 mg potasu.

Dlaczego warto wybrać Katelin+SR?

Dlaczego warto wybrać Katelin+SR?

Suplement diety Katelin+SR pomaga uzupełnić codzienną dietę w potas.
Potas, działając antagonistycznie do sodu, pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Poza tym jego spożycia wspomaga pracę układu nerwowego i prace mięśni.

Nowoczesna forma mikropeletek zawarta w Katelin+SR spowalnia uwalnianie potasu.

Po rozpadnięciu się kapsułki w żołądku, potas od razu przechodzi do etapu wchłaniania, który zazwyczaj następuje głównie w jelicie cienkim. Doustna suplementacja potasu w kapsułkach u osób zdrowych zapewnia wysoką jakość i skuteczność. Przeciwwskazaniem do przyjmowania potasu jest niewydolność nerek, cukrzyca insulinooporna, nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia rytmu serca.

Suplement diety Katelin+SR jest dostępny w opakowaniach zawierających 50 lub 100 kapsułek.

W przypadku problemów z przełykaniem można otworzyć kapsułkę i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu bezpośrednio przed spożyciem oraz popić wodą. Produkt jest bezglutenowy i nie zawiera laktozy.

Skuteczna suplementacja diety

ok. 2 500 mg
(ok. 63,93 mmoli)

średnie, dzienne spożycie
K+ w Polsce

945 mg
(24,16 mmoli)

3 kapsułki Katelin+SR
dziennie

3 510 mg
(ok. 90 mmoli)

zalecenia ekspertów WHO i EFSA
dotyczące dziennego spożycia K+

Co wyróżnia Katelin+SR?

Potas w formie kapsułek z mikropeletkami
- składnik aktywny uwalnia się aż do 8 godzin.

Zawartość i czas uwalniania składnika aktywnego (chlorek potasu) suplementu diety Katelin+SR została potwierdzona wynikami badań analitycznych.

31.12.2021
ok. 3 min

Winogrona – właściwości zdrowotne i wartości odżywcze winogron

Winogrona są doskonałym źródłem witamin i substancji o właściwościach prozdrowotnych. Owoce, które występują w wielu różnorodnych odmianach, znalazły zastosowanie zarówno w świeżej postaci jak i w formie wina. Dzięki temu winogrona są jednymi z najczęściej spożywanych owoców świata. Dzięki ich współcześnie wysokiej dostępności na całym świecie niemal każdy i o każdej porze roku może czerpać […]

28.12.2021
ok. 5 min

Owoce o niskiej zawartości węglowodanów

Owoce stanowią jedno z lepszych źródeł minerałów i witamin, jednak ich częste spożywanie w przypadku osób pragnących wyeliminować z diety cukry proste może nie być zalecane. Zamiast tego warto rozważyć wprowadzenie do codziennej diety wybranych owoców, które charakteryzują się niską zawartością węglowodanów.  Jakie są najlepsze i najgorsze owoce do jedzenia pod względem zawartości węglowodanów? Krótka […]

19.12.2021
ok. 3 min

Roślinne źródła białka. Czym zastąpić mięso w diecie wegetariańskiej?

Białko jest kluczową częścią zdrowej diety. Kiedyś była to obsesja wyłącznie kulturystów i fanatyków siłowni, ale teraz wielu z nas chce się upewnić, że je wystarczająco dużo. Jednak nie tylko wegetarianie powinni być świadomi, jakie produkty poza mięsem są dobrym źródłem białka. Nie ma bowiem gwarancji, że dieta w pełni zaspokaja zapotrzebowanie organizmu na białko. […]